مسئولین باید با جدیت مشکلات مردم را حل کنند تا دشمن سوء استفاده نکند

Views: 13حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: مشکلات کنونی جامعه عوامل مختلفی دارد که که بخشی از آن به مسؤلین برمی‌گردد، مسولین باید با جدیت مشکلات مردم را حل کنند تا دشمن سوء استفاده نکند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»از ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، ظهر امروز در جلسه مسئولین دفاتر […]

Views: 13

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی گفت: مشکلات کنونی جامعه عوامل مختلفی دارد که که بخشی از آن به مسؤلین برمی‌گردد، مسولین باید با جدیت مشکلات مردم را حل کنند تا دشمن سوء استفاده نکند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»از ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، ظهر امروز در جلسه مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در نهادها وسازمان ها که بمناسبت هفته دفاع مقدس در مجتمع فرهنگی الغدیر برگزار گردید، اظهار داشت: مسائل و مشکلات کنونی کشور عوامل مختلفی دارد که مسولین در عرصه‌های مختلف باید برای حل این مشکلات و فقر زدایی از جامعه پیش‌قدم شوند و همت خود را برای حل آنها به کار گیرند و مشکلات جامعه را حل کنند تا دشمن از این مشکلات بهره‌برداری نکند.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: وظیفه روحانیت امروز این است که عوامل این مشکلات را به مردم روشنگری کند و مردم را از توطئه‌های دشمن که جنگ را به میدان اقتصادی و معیشتی مردم کشانده است، آگاه کنند، این مشکلات کنونی کشور به عنوان یک امتحان الهی است که ان‌شاالله کشور با سربلندی این مشکلات را پشت سر خواهد گذاشت.

وی بیان داشت: از دیرباز روحانیت شیعه به عنوان رهبران دینی و معنوی مردم در کنار مردم بوده‌اند و امروز هم باید این همراهی ادامه داشته باشد و باید مراقب بود تا آلوده دنیا نباشیم چرا که آلودگی به دنیا و عدم تقوا نتیجه‌اش بی اعتمادی مردم به قشر روحانیت خواهد بود و این همان چیزی است که دشمنان دین و انقلاب به دنبالش هستند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: تقوا و دین داری بزرگترین ابزار همراهی روحانیت با مردم است که روحانیت هم باید خود به سلاح تقوا و دین‌داری مسلح باشند و هم مردم را به تقوا و دین داری دعوت کنند و این امر بیش از آنکه با زبان باشد باید در عمل خود را نشان دهد.

وی با اشاره به خطبه امیرالمؤمنین ( ع ) در نهج البلاغه ادامه داد: حضرت در نهج البلاغه وظیفه مؤمنین را بیان می‌کند و آنها را دعوت می‌کند به قدر دانستن نعمت‌ها و دوری از عذاب جهنم سوزان و دوری از عذاب جهنم با شب زنده‌داری و اصلاح نفس و مراقبت‌ها ممکن است.